PORADY

                                 INSTRUKCJA UŻYWANIA I KONSERWACJI

 

1. Stelaż powinien być używany zgodnie z jego konstrukcją i przeznaczeniem, wraz z materacem.

2. Nie wolno obciążać i użytkować stelaża bez materaca.

3. Wymagane jest właściwe skręcenie i podparcie ramy stelaża lub jego rozwinięcie w ramie łóżka.

4. W trakcie użytkowania w razie potrzeby należy sprawdzić stan połączeń  i podparcia.

5. Klient nie powinien nadmiernie obciążać stelaż (dozwolone maksymalne obciążenie punktowe, ok. 100kg ). Przy większym obciążeniu wymagane jest wzmocnienie konstrukcji stelaża lub wykonanie go na zamówienie.

6. Do czyszczenia i konserwacji wymagane jest odkurzenie co kilka miesięcy lub wytarcie suchą szmatką lub szczotką aby nie doprowadzić do trwałych zabrudzeń. Nie należy używać środków i przedmiotów czyszczących, które zawierają materiały ścierne bądź zawierają związki chemiczne uszkadzające powłoki lakierowane lub drewno, bądź agresywnie reagujące z powierzchnią tworzyw (np: kwasy, barwniki, zmywacze itd.)

7. Stelaże nie powinny mieć kontaktu z cieczami np. wodą, itp. W przypadku kontaktu z wodą należy jak najszybciej wytrzeć i umożliwić ich całkowite wyschnięcie.

8. Polakierowane powierzchnie należy chronić przed zarysowaniem i obiciem.

9. Stelaże przeznaczone są do używania w pomieszczeniach zamkniętych, suchych ze sprawnie działającą wentylacją.

10.Nie należy umieszczać stelaży przy bezpośrednich źródłach ciepła lub zimna, np.: odległości mniejszej niż 1 (słownie: jeden) metr od czynnych grzejników, pieców, promienników itp.  lub przy nadmuchu klimatyzacji.

11.Dopuszczalne jest naturalne odkształcenie się listew giętych w trakcie użytkowania, ze względu na ich stałe obciążanie.

    W takim przypadku można obrócić stelaż aby korzystać z powierzchni dotychczas nie
     obciążanej (dotyczy wybranych modeli).

12.Dopuszczalne są niewielkie nierówności w promieniu gięcia listwy elastycznej. Są one wynikiem naturalnego rozprężania się formowanej mechanicznie listwy. Nie ma to wpływu na jakość, użytkowanie i przeznaczenie z wyrobu.

13. W celu prawidłowego zabezpieczenia materaca przed zakurzeniem lub możliwymi uszkodzeniami pokrowca w trakcie długotrwałego użytkowania, polecamy stosowanie podkładu pod materac.

PODPARCIE DLA STELAŻA NISKIEGO (RAMA 3 CM)